Rion sunnuntain ohjelma

Rion olympialaisten toisena päivänä ohjelmassa on 13 finaalia joista osa tulee yöllä. Toisena kisapäivänä nähdään kahdeksan suomalaisia. Uinneissa Matias Koski, Jenna Laukkanen ja Mimosa Jallow, ammunnassa Satu Mäkelä-Nummela ja Vesa Törnroos, pöytätenniksessä Benedek Olah, telinevoimistelussa Oskar Kirmes ja maantiepyöräilyssä Lotta Lepistö.

Ammunta

Naisten Trap (Satu Mäkelä-Nummela)

klo 15:00 Karsinta

klo 21:45 Finaali

Miesten Trap (Vesa Törnroos)

klo 16:30 Karsinta

Naisten ilmapistooli

klo 15:00 Karsinta

klo 17:00 Finaali

Beach Volley

klo 16:00 Naisten ja miesten alkusarjojen otteluita

Jalkapallo

klo 00:00 Saksa – Australia, Naiset

klo 01:00 Etelä-Afrikka – Kiina, Naiset

klo 02:00 Kolumbia – Uusi-Seelanti, Naiset

klo 04:00 Brasilia – Ruotsi, Naiset

klo 19:00 Fidzi – Meksiko, Miehet

klo 21:00 Honduras – Portugali, Miehet

klo 22:00 Saksa – Etelä-Korea, Miehet

Jousiammunta

klo 15:00 Naisten joukkuekisan karsinta

klo 21:00 Naisten joukkuekisan puolivälierät, välierät ja pronssiottelu

klo 23:00 Naisten joukkuekisan finaali

Judo

klo 16:00 Naisten 52 kg ja miesten 66 kg aamuottelut

klo 21:30 Naisten 52 kg ja miesten 66 kg välierät ja pronssiottelu

klo 22:40 Naisten 52 kg ja miesten 66 kg finaalit

Koripallo

klo 01:00 Kiina – USA, Miehet

klo 01:45 Valko-Venäjä – Japani, Naiset

klo 04:30 Venezuela – Serbia

Koskimelonta

klo 18:30 M C1 ja K1, alkuerät

Käsipallo

klo 01:50 Romania – Angola, Naiset

klo 03:50 Ruotsi – Argentiina, Naiset

klo 15:30 Kroatia – Qatar, Miehet

klo 17:30 Ruotsi – Saksa, Miehet

klo 20:40 Tanska – Argentiina, Miehet

klo 22:40 Puola – Brasilia, Miehet

Lentopallo

klo 02:30 Venäjä – Argentiina, Naiset

klo 04:35 Serbia – Italia, Naiset

klo 15:30 Italia – Ranska, Miehet

klo 17:35 Brasilia – Meksiko, Miehet

klo 21:00 Puola – Egypti, Miehet

klo 23:05 USA – Kanada

Maahockey

klo 00:00 Kanada – Saksa, Miehet

klo 01:30 Espanja – Brasilia, Miehet

klo 02:30 Iso-Britannia – Australia, Naiset

klo 16:00 Uusi-Seelanti – Etelä-Korea, Naiset

klo 17:00 Japani – Intia, Naiset

klo 18:30 Hollanti – Espanja, Naiset

klo 19:30 Kiina – Saksa, Naiset

klo 23:00 Iso-Britannia – Uusi-Seelanti, Miehet

Maantiepyöräily

klo 18:15 Naisten maantieajo (Lotta Lepistö)

Miekkailu

klo 15:00 Miesten Floretti, alkukierrokset ja puolivälierät

klo 22:00 Miesten Floretti, välierät ja pronssiottelu

klo 23:45 Miesten Floretti, finaali

Nyrkkeily

klo 17:00 Miesten 60 kg, 69 kg ja 81 kg alkuotteluita

klo 23:00 Miesten 60 kg, 69 kg ja 81 kg alkuotteluita

Painonnosto

klo 01:00 Naisten 48 kg

klo 16:05 Miesten 56 kg, ryhmä B ja naisten 53 kg, ryhmä B

klo 21:30 Naisten 53 kg, ryhmä A

Pöytätennis

klo 01:00 Miesten kaksinpelin 1.kierros ja naisten kaksinpelin 2.kierros (Benedek Olah?)

klo 15:00 Miesten ja naisten kaksinpelien 2.kierros

klo 20:30 Miesten ja naisten kaksinpelien 2.kierros

Ratsastus

Rugby

Soutu

klo 14:30 Miesten ja naisten yksiköiden keräilyerät, miesten perämiehetön kaksikko keräilyerät, naisten pariairokaksikko keräilyerät, miesten peräairokaksikko keräilyerät, miesten kevyt perämiehetön nelonen keräilyerät, naisten perämiehetön kaksikko alkuerät, naisten ja miesten kevyt pariairokaksikkojen alkuerät, miesten perämiehetön nelonen alkuerät

Tennis

klo 16:45 Miesten ja naisten kaksin- ja nelinpelin 1.kierros

Uimahypyt

klo 22:00 Naisten 3m ponnahduslaudan parikilpailu, finaali

Uinti

klo 04:03 Miesten 400m sekauinti, finaali

klo 04:14 Naisten 100m perhosuinti, välierät

klo 04:30 Miesten 400m vapaauinti, finaali

klo 04:49 Naisten 400m sekauinti, finaali

klo 05:09 Miesten 100m rintauinti, välierät

klo 05:24 Naisten 4x100m vapaauintiviesti, finaali

 

klo 19:00 Naisten 100m selkäuinti, alkuerät (Mimosa Jallow)

klo 19:20 Miesten 200m vapaauinti, alkuerät (Matias Koski)

klo 20:00 Naisten 100m rintauinti, alkuerät (Jenna Laukkanen)

klo 20:20 Miesten 100m selkäuinti, alkuerät

klo 20:40  Naisten 400m vapaauinti, alkuerät

klo 21:10 Miesten 4x100m vapaauintiviesti, alkuerät

Voimistelu

klo 00:30 Miesten Telinevoimistelun karsinnat (Oskar Kirmes)

klo 15:45 Naisten Telinevoimistelun karsinnat

klo 20:30 Naisten Telinevoimistelun karsinnat

klo 23:30 Naisten Telinevoimistelun karsinnat

Related Posts

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.