Rion lauantain ohjelma

Riossa 8.kisapäivänä ohjelmassa on 20 finaalia, jotka käydään ammunnassa, miekkailussa, painonnostossa, ratapyöräilyssä, soudussa, tenniksessä, uinnissa, trampoliinivoimistelussa ja yleisurheilussa.

Lauantaina nähdää kahdeksan suomalaista. Golffissa Mikko Ilonen ja Roope Kakko, purjehduksessa Camilla Cedercreutz, Noora Ruskola, Tuula Tenkanen, Tapio Nirkko ja yleisurheilussa Kristiina Mäkelä ja Sandra Eriksson.

Ammunta

klo 15:00 Miesten Olympiapistooli, karsinta

klo 16:30 Miesten Skeet, karsinta

klo 18:30 Miesten Olympiapistooli, finaali

klo 21:00 Miesten Skeet, finaali

Beach Volley

klo 01:00 Miesten ja naisten jatkosarjaa

klo 17:00 Miesten ja naisten jatkosarjaa

Golf

klo 13:30 Miesten 3.kierros (Mikko Ilonen ja Roope Kakko)

Jalkapallo, puolivälierät

klo 01:00 Kiina – Saksa, Naiset

klo 04:00 Kanada – Ranska, Naiset

klo 19:00 Portugali – Saksa, Miehet

klo 22:00 Nigeria – Tanska, Miehet

Koripallo, alkusarjaa

klo 01:00 USA – Serbia, Miehet

klo 04:30 Ranska – Venezuela, Miehet

klo 18:15 Australia – Valko-Venäjä, Naiset

klo 20:15 Argentiina – Brasilia, Miehet

klo 21:30 Turkki – Brasilia, Naiset

klo 23:45 Japani – Ranska, Naiset

Käsipallo, alkusarjaa

klo 01:50 Venäjä – Argentiina, Naiset

klo 03:50 Etelä-Korea – Ranska, Naiset

klo 15:30 Slovenia – Saksa, Miehet

klo 17:30 Kroatia – Ranska, Miehet

klo 20:40 Tanska – Qatar, Miehet

klo 22:40 Egypti – Saksa, Miehet

Lentopallo, alkusarjaa

klo 02:30 Venäjä – Japani, Naiset

klo 04:35 Brasilia – Etelä-Korea, Naiset

klo 15:30 Iran – Egypti, Miehet

klo 17:35 Argentiina – Kuuba, Miehet

klo 21:00 Puola – Venäjä, Miehet

klo 23:05 USA – Ranska, Miehet

Maahockey, alkusarjaa

klo 00:00 Belgia – Uusi-Seelanti, Miehet

klo 01:30 Irlanti – Argentiina, Miehet

klo 02:30 Australia – Brasilia, Miehet

klo 16:00 Argentiina – Intia, Naiset

klo 18:30 Hollanti – Saksa, Naiset

klo 23:00 Etelä-Korea – Espanja, Naiset

Miekkailu

klo 00:30 Miesten Floretti, joukkuekisa, finaali

klo 15:00 Naisten Säilä, joukkuekisa,  puolivälierät ja välierät

klo 23:00 Naisten Säilä, joukkuekisa, pronssiottelu

Nyrkkeily

klo 17:00 Miesten 52kg ja +91kg alkuotteluita, miesten 69kg puolivälierät, miesten 91kg välierät

klo 23:00 Miesten +91kg ja 52 kg alkuotteluita, miesten 69kg, miesten 91kg välierät

Painonnosto

klo 01:00 Miesten 85kg, ryhmä A

klo 21:30 Miesten 94kg, ryhmä B

Purjehdus

klo 19:00 Miesten Laser (Kaarle Tapper), miesten 49er, naisten 49er FX (Camilla Cedercreutz ja Noora Ruskola),  naisten Laser Radial (Tuula Tenkanen), Nacra, miesten Finnjolla (Tapio Nirkko)

Pöytätennis

klo 01:30 Miesten joukkuekisa, 1.kierros

klo 16:00 Naisten joukkuekisa, puolivälierät

klo 21:00 Miesten joukkuekisa, 1.kierros

Ratapyöräily

klo 00:04 Naisten Joukkuesprintti, finaali

klo 00:45 Miesten Joukkuetakaa-ajo, finaali

klo 16:00 Naisten Keirin 1.kierros, miesten Eräajo 2.kierros, naisten joukkuetakaa-ajo 1.kierros

klo 22:00 Miesten Eräajo puolivälierät ja välierät, naisten Keirin 2.kierros(välierät)

klo 23:14 Naisten Joukkuetakaa-ajo,finaali

klo 23:33 Naisten Keirin, finaali

Soutu

klo 16:30 Miesten ja naisten yksikkö ja kahdeksikko finaalit

Sulkapallo

klo 01:30 Miesten ja naisten kaksin- ja nelinpeli, sekanelinpeli, alkulohko

klo 14:00 Miesten ja naisten kaksin- ja nelinpeli, sekanelinpeli, alkulohko

Tennis

klo 18:00 Miesten kaksinpelin ja Sekanelinpelin välierät

klo 22:30 Naisten kaksin- ja nelinpeli, finaali

Uimahypyt

klo 22:00 Naisten 3m ponnahduslauta, välierät

Uinti

klo 04:03 Naisten 200m Selkäuinti, finaali

klo 04:12 Miesten 100m Perhosuinti, finaali

klo 04:20 Naisten 800m Vapaauinti, finaali

klo 04:44 Miesten 50m Vapaauinti, finaali

klo 05:05 Naisten 50m Vapaauinti, välierät

Vesipallo, alkusarjaa

klo 01:30 Kreikka – Brasilia, Miehet

klo 02:50 Espanja – Ranska, Miehet

klo 04:10 Serbia – Australia, Miehet

klo 15:00 Kiina – Espanja, Naiset

klo 16:20 Venäjä – Italia, Naiset

klo 17:40 Australia – Brasilia, Naiset

klo 19:00 Unkari – USA, Naiset

Voimistelu

klo 21:40 Miesten Trampoliinivoimistelu

Yleisurheilu

klo 02:30 Naisten 1500m, alkuerät

klo 02:35 Naisten Seitsenottelu, Kuula

klo 02:40 Naisten Moukari, karsinta, ryhmä A

klo 03:05 Miesten 400m, alkuerät

klo 03:20 Miesten Pituus, karsinta

klo 04:00 Naisten Kuula, finaali

klo 04:05 Naisten Seitsenottelu, 200m

klo 04:10 Naisten Moukari, ryhmä B

klo 04:40 Naisten 100m, alkuerät

klo 15:30 Miesten 100m, karsintaerät

klo 15:40 Naisten Kolmiloikka, karsinta (Kristiina Mäkelä)

klo 16:05 Naisten 3000m esteet, alkuerät (Sandra Eriksson)

klo 16:50 Miesten Kiekko, finaali

klo 17:00 Naisten 400m, alkuerät

klo 17:45 Naisten Seitsenottelu, Pituus

klo 18:00 Miesten 100m, alkuerät

Samankaltaiset kirjoitukset

Jätä kommentti

Sinun täytyy kirjautua kommentoidaksesi.