Myös lauantai täynnä suomalaisia Tokion estradeilla

Tokio 2020 34

Tokion olympialaisissa kilpailee lauantaina kymmenen suomalaisurheilijaa.

Suomalaiset Tokiossa lauantaina 31.7.

01.30 Kalle Samooja ja Sami Välimäki, golfin 3. kierros

03.08 Viivi Lehikoinen, 400 metrin aitajuoksu, alkuerät

04.45 Reetta Hurske ja Annimari Korte, 100 metrin aitajuoksu, alkuerät

05.32 Fanny Teijonsalo, 50 metrin vapaauinnin välierät

06.05 Sinem Kurtbay ja Akseli Keskinen, purjehduksen nacra 17 -luokka

13.10 Kristian Pulli, pituushyppy, karsinta

15.00 Sara Kuivisto, 800 metriä, välierät

Embed from Getty Images

TV1 lauantaina

03.00 N 400 m aj, alkuerät Viivi Lehikoinen

03.30 N Kiekko, karsinta, ryhmä A

03.40 M Seiväs, karsinta

03.50 M 800 m, alkuerät

04.45 N 100 m aj, alkuerät Reetta Hurske, Annimari Korte

04.55 N Kiekko, karsinta, ryhmä B

05.35 M 100 m, karsintaerät

13.10 M Pituus, karsinta Kristian Pulli

13.15 N 100 m, välierät

13.45 M 100 m, alkuerät

14.15 M Kiekko, finaali

14.50 N 800 m, välierät Sara Kuivisto

15.35 Sekajoukkueet, 4×400 m, finaali

15.50 N 100 m, finaali

Embed from Getty Images

TV2 lauantaina

01.30 Triathlon, mix finaali

03.00 Golf M, 3. päivä

– Golfin seassa TV2:ssa seurataan mahdollisesti myös jousiammuntaa

06.00 Purjehdus, M49er

06.30 Golf M 3.päivä

07.25 Ammunta, trap mix, pronssi

08.00 Ammunta, trap mix, kulta

08.30 Purjehdus, N RS:X mitalilähtö

08.55 Golf M 3. päivä

09.30 Purjehdus, M RS:X mitalilähtö

09.55 Ammunta, kivääri 3-asento, finaali

10.45 Jousiammunta, finaalit

11.00 Tennis, M pronssiottelu (kooste) / mahd. myös N finaali (alkuaikaa ei voi sanoa)

13.30 Miekkailu N joukkuesäilä finaali

14.20 Jalkapallo M puolivälierä KOR-MEX

15.50 Käsipallo N NOR-NED

16.45 Painonnosto M 96kg (kooste)

17.30 Rugby N finaali (kooste)

18.00 Päivän parhaat

21.00 Päivän parhaat-uusinta

22.00 Kenttäratsastus (kooste)

22.50 Trampoliinivoimistelu, kooste

23.15 Painonnosto M 81kg, kooste

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.