Keskiviikko pursuaa suomalaisia Tokiossa – katso tästä ohjelma

Skeittaus skeitti Lizzie Armanto

Tokion olympialaisten keskiviikko pursuaa suomalaisia. Matilda Castrén ja Sanna Nuutinen aloittavat pelinsä golfissa.

Lizzie Armanto lähtee mitalijahtiin skeittauksen naisten parkissa. Alkuerät kisataan klo 03.00 ja finaali klo 06.25.

Keskiviikon suomalaiset

Klo 01.30–10.00 Matilda Castrén ja Sanna Nuutinen, golfin 1. kierros

Klo 03.00 Lizzie Armanto, skeittaus, parkin alkuerät ja finaali

Klo 03.00–06.25 Oliver Helander, Lassi Etelätalo, Toni Kuusela, keihäänheiton karsinta

Klo 03.35 Maria Huntington, 7-ottelu: 100 m aitajuoksu

Klo 04.35 Maria Huntington, 7-ottelu: korkeushyppy

Klo 05.00 Elmo Lakka, 110 m aitajuoksun välierät

Klo 06.25 Lizzie Armanto, skeittaus, parkin finaali

Klo 13.00 Sara Kuivisto, 1500 m välierät

Klo 13.05 Maria Huntington, 7-ottelu: kuulantyöntö

Klo 14.30 Maria Huntington, 7-ottelu: 200 m

TV1 keskiviikkona

03.00 M 10-ottelu, 100 m
03.05 M Keihäs, karsinta, ryhmä A
Lassi Etelätalo, Toni Kuusela, Oliver Helander
03.35 N 7-ottelu, 100 m aj Maria Huntington
03.55 M 10-ottelu, pituus
04.35 N 7-ottelu, korkeus Maria Huntington
04.35 M Keihäs, karsinta, ryhmä B
Lassi Etelätalo, Toni Kuusela, Oliver Helander
05.00 M 110 m aj, välierät Elmo Lakka
05.30 N 400 m aj, finaali
05.40 M 10-ottelu, kuula

12.30 M 10-ottelu, korkeus
13.00 N 1 500 m, välierät Sara Kuivisto
13.05 N 7-ottelu, kuula Maria Huntington
13.30 N 400 m, välierät
14.00 N 3 000 m ej, finaali
14.15 M Moukari, finaali
14.30 N 7-ottelu, 200 m Maria Huntington
15.05 M 800 m, finaali
15.30 M 10-ottelu, 400 m
15.55 M 200 m, finaali

TV2 keskiviikkona

Ohjelmaan voi tulla muutoksia vielä keskiviikkona.

1.25 Golf, N, 1. päivä Matilda Castrén, Sanna Nuutinen

2.55 Skeittaus, N, park Lizzie Armanto

5.25 Gof, N, 1. päivä Matilda Castrén, Sanna Nuutinen

6.25 Skeittaus, N, parkin finaali Lizzie Armanto?

7.30 Golf, N, 1. päivä Matilda Castrén, Sanna Nuutinen

8.30 Purjehdus 470, M, mitalilähtö

9.00 Golf, N, 1. päivä Matilda Castrén, Sanna Nuutinen

9.30 Purjehdus, 470 N, mitalilähtö

10.00 Ratapyöräily

11.00 Kiipeily, N, karsinta

12.00 Ratapyöräily / kiipeilykarsinnat

14.15 Esteratsastus, henkilökohtainen finaali

15.10 Kiipeily, N, karsinta

16.45 Käsipallo, N, FRA-NED (kooste)

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.