Katso sunnuntain ohjelma ja suomalaiset Tokiossa – tuleeko Suomelle toinen mitali

Kristiina Mäkelä yleisurheilu

Suomalaiset Tokiossa sunnuntaina 1.8.

01.30 Kalle Samooja ja Sami Välimäki, golfin 4. kierros

03.10 Krista Tervo, moukarinheiton karsinta

04.40 Silja Kosonen, moukarinheiton karsinta

05.00-07.00 Elias Kuosmanen, kreikkalais-roomalaisen painin 130 kg -sarjan neljännesvälierät, puolivälierät

06.00 Akseli Keskinen ja Sinem Kurtbay, purjehduksen nacra -17 -luokan 4. päivä

08.33 Kaarle Tapper, laserin mitalilähtö

09.33 Tuula Tenkanen, laser radialin mitalilähtö

12.15-13.15 Elias Kuosmanen, kreikkalais-roomalaisen painin 130 kg -sarjan välierät

14.15 Kristiina Mäkelä, kolmiloikan finaali

TV1 sunnuntaina

03.10 N Moukari, karsinta, ryhmä A Krista Tervo
03.40 N 3 000 m ej, alkuerät
03.50 N Pituus, karsinta
04.35 N Kuula, finaali
04.40 N Moukari, karsinta, ryhmä B Silja Kosonen
04.45 M 400 m, alkuerät

13.10 M Korkeus, finaali
13.15 M 100 m, välierät
13.45 N 100 m aj, välierät
14.15 N 3-loikka, finaali Kristiina Mäkelä
14.25 M 800 m, välierät
15.05 M 400 m aj, välierät
15.50 M 100 m, finaali

TV2 sunnuntaina

Ohjelmaan voi tulla muutoksia vielä sunnuntaina.

01.25 Golf M, 4. kierros ja kenttäratsastus, maasto-osuus (Golf: Kalle Samooja ja Sami Välimäki)

04.05 BMX-freestyle park, N finaali

04.30 Golf M, 4. kierros ja kenttäratsastus, maasto-osuus

04.55 Paini GR M60kg, M130kg, N76kg Elias Kuosmanen

06.00 Purjehdus, Nacra 17 Akseli Keskinen ja Sinem Kurtbay

Lisäksi seurataan miesten golfturnauksen ratkaisevaa kierrosta

08.25 Purjehdus, M Laser mitalilähtö Kaarle Tapper

Lisäksi seurataan miesten golfturnauksen ratkaisevaa kierrosta

09.25 Purjehdus, N Laser Radial mitalilähtö Tuula Tenkanen

11.00 Telinevoimistelu, M permanto

11.50 Telinevoimistelu, N hyppy

Lisäksi seurataan tenniksen miesten finaalia, joka pelataan toisena otteluna keskuskentällä klo 09 alkavassa sessiossa

12.25 Paini M 130kg Elias Kuosmanen

13.25 Telinevoimistelu, telinekohtaiset finaalit, N, eritasonojapuut

14.00 Miekkailu, joukkuefloretti

noin 15.30 Sulkapallo, naisten kaksinpelin finaali

16.15 Käsipallo, M, DEN-SWE

17.10 Beacvolley/tennis (kooste)

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.