Skip to main content Scroll Top

Cocks miesten käsipallon Suomen mestari 2015

image

Riihimäen Cocks on voittanut käsipallon Suomen mestaruuden. Cocks voitti kolmannenkin finaalin Dickeniä vastaan ja näin ollen koko ottelusarjan selkeästi 3-0.

Kuten niin monesti aikaisemminkin, Dicken oli ensimmäisellä puoliajalla hyvin mukana ottelussa ja helsinkiläiset lähtivät erätauolle 9-14 johdossa. Toisella puoliajalla Dickenillä ei ollut yksinkertaisesti taaskaan mitään mahdollisuuksia kiven kovaa Cocksia vastaan ja koko ottelu päättyi lopulta Cocksin 26-25 voittoon ja samalla SM-kulta jäi kolmannen kerran peräkkäin Riihimäelle.

Näin käsipallokausi 2014-2015 saatiin päätökseen. Toivoa sopii, että muut joukkueet saavat rosterinsa hyvään kuntoon syksyksi, että käsipalloliiga olisi vielä jonain päivänä muidenkin kuin Cocksin ja Dickenin juhlaa.

Gamblers onnittelee molempia joukkueita!

KUVA: Cocks
KUVA: Cocks

 

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.